BMW R1200GS Adventure (Nr 7540001)

BMW R1200GS Adventure
Waga
Sztuk
BMW R1200GS Adventure
Długość
225 cm
223 kg
1
Łączna waga:
223 kg
Dystans
2120 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Portsmouth, Portsmouth

Od 26 lip 2021 do 30 lip 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Hordaland, Paradis

Od 1 sie 2021 do 15 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.