BMW R1200GS x 1, BMW F650GS x 1 (Nr 7640984)

BMW R1200GS x 1, BMW F650GS x 1
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
1
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga:
374 kg
Dystans
2808 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Attyka, Ateny

23 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpen

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.