BMW R1200GS x 10 (Nr 8014742)

BMW R1200GS x 10
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
10
Łączna waga:
1990 kg
Dystans
3194 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

29 lis 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Ogrodzieniec

1 gru 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.