BMW R1200GS x 2 (Nr 7825449)

BMW R1200GS x 2
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
2
Łączna waga:
398 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Turgowia, Frauenfeld

14 sty 2022

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

1 mar 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.