BMW R1200GS x 2, BMW R 1150 RT x 1 (Nr 7829888)

BMW R1200GS x 2, BMW R 1150 RT x 1
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
2
BMW R 1150 RT
Długość
223 cm
279 kg
1
Łączna waga:
677 kg
Dystans
3923 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Finlandia, Finlandia, Helsingfors

10 cze 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.