BMW R1200GS x 3 (Nr 7681080)

BMW R1200GS x 3
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
3
Łączna waga:
597 kg
Dystans
1843 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 7 lip 2021 do 8 lip 2021

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

20 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.