BMW R1200GS x 3 (Nr 8050280)

BMW R1200GS x 3
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
3
Łączna waga:
597 kg
Dystans
2091 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 20 cze 2022 do 21 cze 2022

Adres i termin dostawy

Włochy, Toscana, Florencia

Od 21 cze 2022 do 22 cze 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.