BMW R1200GS x 3, Triumph Tiger 800 x 1 (Nr 6835817)

BMW R1200GS x 3, Triumph Tiger 800 x 1
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
3
Triumph Tiger 800
Długość
222 cm
214 kg
1
Łączna waga:
811 kg
Dystans
2465 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Leicestershire, Loughborough

Od 7 maj 2021 do 10 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

22 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.