BMW R1200GS x 5 (Nr 7847164)

BMW R1200GS x 5
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
5
Łączna waga:
995 kg
Dystans
4082 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Portugalia, Norte, Porto

Od 1 lut 2022 do 1 mar 2022

Adres i termin dostawy

Senegal, Dakar, Dakar

Od 2 mar 2022 do 31 mar 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.