BMW R1200GS x 6 (Nr 7231861)

BMW R1200GS x 6
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
6
Łączna waga:
1194 kg
Dystans
797 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ingolstadt

20 lip 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Arezzo

21 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.