BMW R1200GS x 6 (Nr 7383520)

BMW R1200GS x 6
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
6
Łączna waga:
1194 kg
Dystans
1031 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Donostia/san Sebastián

Od 5 paź 2021 do 7 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

9 paź 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.