BMW R1200GS x 6 (Nr 7395718)

BMW R1200GS x 6
Waga
Sztuk
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
6
Łączna waga:
1194 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 sie 2021 do 15 sie 2021

Adres i termin dostawy

Chile, Ii Región De Antofagasta, Calama

Od 8 sie 2021 do 22 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.