BMW R1200R (Nr 7326304)

BMW R1200R
Waga
Sztuk
BMW R1200R
Długość
215 cm
198 kg
1
Łączna waga:
198 kg
Dystans
927 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Kent, Dover

Od 2 sie 2021 do 12 sie 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.