(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1200RT (Nr 4713972)

BMW R1200RT

Marka i model:

BMW R1200RT

Waga w kg (łączna):

300.00

Dystans: 1941.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

13 sie 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Crewe

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.