(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW r1200rt (Nr 5260870)

BMW r1200rt

Marka i model:

BMW r1200rt

Waga w kg (łączna):

242

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2122.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Gelderland, Apeldoorn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Baeza

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.