(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw r1200rt (Nr 5382102)

Bmw r1200rt

Marka i model:

BNW R 1200 RT

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1089.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

16 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.