BMW R1200RT x 1, BMW F650GS x 1 (Nr 7758915)

BMW R1200RT x 1, BMW F650GS x 1
Waga
Sztuk
BMW R1200RT
Długość
223 cm
229 kg
1
BMW F650GS
Długość
218 cm
175 kg
1
Łączna waga:
404 kg
Dystans
3606 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Grecja, Central, Ateny

27 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Porto District, Porto

31 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.