(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1250GS (Nr 5670887)

BMW R1250GS

Marka i model:

BMW R1250GS

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1936.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Göppingen

29 sie 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Θεσσαλίας - Στερεάς Ελλάδας, Wolos

19 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.