(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW R1250GS (Nr 5743050)

BMW R1250GS

Marka i model:

BMW R1250GS

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 571.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Wiesbaden

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.