BMW R1250GS (Nr 7601370)

BMW R1250GS
Waga
Sztuk
BMW R1250GS
Długość
230 cm
223 kg
1
Łączna waga:
223 kg
Dystans
689 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Zuid-Holland, Leiden

4 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

7 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.