(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R1250GS Adventure con maletas (Nr 5677831)

Marka i model:

BMW R1250GS Adventure

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1855.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Od 27 lip 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Nova Milanese

1 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.