(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw r27 (Nr 5535762)

bmw r27

Marka i model:

bmw r27

Waga w kg (łączna):

170

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1971.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Bad Wildungen

Od 13 sty 2020 do 18 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Algete

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.