(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R65 (Nr 6421872)

BMW R65

Marka i model:

BMW R65

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1660.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 31 sie 2020 do 5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Martos

Od 7 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.