BMW R80 (Nr 7297381)

Waga
Sztuk
BMW R80
Długość
223 cm
185 kg
1
Łączna waga:
185 kg
Dystans
3896 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Turcja, Ankara, Ankara

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Blackpool

Od 31 maj 2021 do 6 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.