BMW R90s Daytona (Nr 7541118)

BMW R90s Daytona
Waga
Sztuk
BMW R90s Daytona
Długość
218 cm
215 kg
1
Łączna waga:
215 kg
Dystans
1823 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 2 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Bensheim

Od 30 kwi 2021 do 8 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.