(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw R9T scrambler (Nr 5219410)

Bmw R9T scrambler

Marka i model:

BMW R9t

Waga w kg (łączna):

220

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1896.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Manchester

Od 24 sty 2020 do 29 sty 2020

Adres i termin dostawy

Słowenia, Upravna Enota Ljubljana, Ljubljana

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.