(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW RGS 1200 (Nr 5720178)

BMW RGS 1200

Marka i model:

BMW RGS 1200

Waga w kg (łączna):

225

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2073.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Porto District, Porto

10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Bridgend, Bridgend

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.