(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 11:06

bmw rt 1150

(Nr 2416152)
bmw rt 1150

Marka i model:

bmw rt 1150

Waga w kg (łączna):

280.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 636.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Lublin, Polska

27 lut 2018

Adres i termin dostawy

Zgorzelec, 59-900, Polska

3 mar 2018