(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw rt1200 (Nr 5402010)

Marka i model:

Bmw rt 1200

Waga w kg (łączna):

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2358.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Mole Valley

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Czarnogóra, Danilovgrad, Danilovgrad

9 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.