(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 18:02

Bmw s1000r (Nr 2418060)

Bmw s1000r

Marka i model:

Bmw

Waga w kg (łączna):

230.00

Budżet zlecenia [zł]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 555.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Gdańsk, 02-968, Polska

2 mar 2018

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny