(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw, s1000r (Nr 5039706)

Marka i model:

Bmw s1000r

Waga w kg (łączna):

205

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Chile, Región Metropolitana De Santiago, Santiago

27 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

17 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.