BMW S1000R (Nr 8029115) Pilne

Waga
Sztuk
BMW S1000R
Długość
200 cm
205 kg
1
Łączna waga:
205 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 lis 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, Rio Grande Do Sul, Porto Alegre

Od 21 gru 2021 do 31 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.