(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Bmw S1000rr (Nr 4107678)

Bmw S1000rr

Marka i model:

Bmw s1000rr

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1221.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Sosnowiec

Od 5 kwi 2019 do 7 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Brabant, Rucphen

Od 8 kwi 2019 do 9 kwi 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.