(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW S1000RR (Nr 4280877)

Marka i model:

BMW S1000 RR

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1059.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Gliwice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Brabant, Helmond

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.