(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW s1000rr (Nr 7867687)

Waga
Sztuk
BMW s1000rr
Długość
220 cm
250 kg
1
Łączna waga:
250 kg
Dystans
332 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Lubojenka

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.