(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 10:38

BMW seria 1

(Nr 2319296)
BMW seria 1

Marka i model:

BMW Seria 1 - F20

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 762.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bad Hersfeld, 36251, Niemcy

Od 25 sty 2018 do 28 sty 2018

Adres i termin dostawy

Katowice, 80-758, Polska

Od 29 sty 2018 do 31 sty 2018