(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw serie 3 (Nr 4889990)

bmw serie 3

Marka i model:

BMW 330 cabrio

Waga w kg (łączna):

1660.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 617.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sabadell

Od 21 sie 2019 do 19 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

19 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.