(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw serie 5 550i (Nr 5718150)

Bmw serie 5 550i

Marka i model:

bmw 550i

Waga w kg (łączna):

1905.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3399.00 km

Adres i termin nadania

Litwa, Okręg Wileński, Wilno

Od 27 sty 2020 do 3 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 10 lut 2020 do 17 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.