(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW serii 5 (Nr 6123786)

BMW serii 5

Marka i model:

BMW 525

Waga w kg (łączna):

1650

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1057.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Friuli-Wenecja Julijska, Aprilia Marittima

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Sobków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.