(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw, vespas, zundapp (Nr 5996445)

Marka i model:

bmw, vespa, zundapp

Waga w kg (łączna):

10000

Budżet zlecenia [€]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

120

Dystans: 2609.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Nomos Eurytania, Karpenisi

30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Geldria, Ede

15 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.