BMW X1 (Nr 6246443)

Marka i model:

BMW X1

Waga w kg (łączna):

1530

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2084.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 1 sie 2020 do 17 sie 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Cascais

Od 17 sie 2020 do 31 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.