BMW X1 (Nr 7577252)

BMW X1
Waga
Sztuk
BMW X1 E84 (2009 - 2012) Crossover
Długość
445 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
154 cm
ok.
1520 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1520 kg
Dystans
3448 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Cascais

29 cze 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Lefkada, Lefkada

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.