(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-22 06:17

BMW X1 sDraive 16 d

(Nr 2171109)

Marka i model:

BMW X1

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 1331.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Frankfurt nad Menem, 60311, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny