(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-31 08:53

bmw x3

(Nr 2248761)
bmw x3

Marka i model:

bmw x3

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1557.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Londyn, Wielka Brytania

Od 2 sty 2018 do 3 sty 2018

Adres i termin dostawy

Bytom, Polska

Od 6 sty 2018 do 7 sty 2018