(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-04 23:52

Bmw x3

(Nr 2256903)
Bmw x3

Marka i model:

Bmw x3

Waga w kg (łączna):

1660.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1632.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

10A, Berlin, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sofia, 1000, Bułgaria

Termin elastyczny