(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW X3 (Nr 4660984)

BMW X3

Marka i model:

BMW X3

Waga w kg (łączna):

1700.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 593.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Vaud, Prangins

15 lip 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Weyarn

31 lip 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.