(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW X3 (Nr 4837306)

BMW X3

Marka i model:

BMW X3

Waga w kg (łączna):

1900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2268.00 km

Adres i termin nadania

Turcja, Izmir, Izmir

Od 24 sie 2019 do 14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Augsburg

18 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.