BMW X3 (Nr 6464354)

Waga Sztuk:
BMW X3 G01 (2017 - 2020) Crossover
Długość
470 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
167 cm
ok. 1895 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1895 kg
Dystans: 535 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 7 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Gloucestershire, Cheltenham

Od 10 wrz 2020 do 18 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.