BMW X3 (Nr 6649437)

BMW X3
Waga Sztuk:
BMW X3 G01 (2017 - 2020) Crossover
Długość
470 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
167 cm
ok. 1895 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1895 kg
Dystans 3575 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Litwa, Okręg Kowieński, Kowno

Od 4 paź 2020 do 1 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.