BMW X3 (Nr 6923690)

BMW X3
Waga
Sztuk
BMW X3 E83 [restyling] (2006 - 2010) Crossover
Długość
456 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1830 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1830 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Łotwa, Rīgas Pilsēta, Ryga

Od 4 lut 2021 do 28 lut 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Karolina Południowa, Charleston

Od 7 maj 2021 do 26 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.